Kāpēc labāk izvēlēties stikla iepakojumu nekā plastmasas?


Pirmkārt: Garša

Takā stiklā nav nekādu nelāgu piejaukumu(BPA) un stiklam nav garšas, tad tas nekādā veidā nespēj ietekmēt pārtikas garšu, kas tajā iepakots. 


Otrkārt: Veselība

Stikls ir mazreaģējošs materiāls, tas nozīmē, ka tas neietekmē Jūsu pārtiku nekādā veidā. Stikls neļauj gaisam iekļūt iekšā, kas nozīmē, ka Jūsu glabātais ēdiens paliek svaigs un saglabā savas enerģiskās vērtības.

Treškārt: Ērtības

Stiklu ir daudz vieglāk uzturēt tīru, jo tā virsma neļauj pielipt nosēdumiem un stikls nepaliek eļļains kā plastmasa. Turklāt, stikla izturība, kas pēc Mosa skalas ir no 4,5 līdz 7,5, ļauj tam tikt izmantotam atkārtoti pat gadiem, kur plastmasa jau būtu deformējusies.

Ceturtkārt: Dabīgs

Lai pagatavotu stiklu tiek izmantoti tikai naturāli produkti(kvarza smiltis, nātrija karbonāts). Tas nozīmē, ka stikls nedraud ar nekādu piesārņošanu un to var viegli pārstrādāt. Lai gan stiklam vajag, apmēram, 1 miljonu gadu lai tas sadalītos un tad nekad īsti nesadalās, tas sadrūp mazos, mazos kristālos līdz tas saplūst ar smiltīm. Tā sadalīšanos ietekmē vējš, ūdens un citu spēki.

Piektkārt: Prestižs

Vai spējat iedomāties ekskluzīvu vīnu plastmasas pudelē? Turot stiklu jau sajūtas ir savādākas, salīdzinot ar plastmasas ekvivalentu. Stikls ir izturīgāks un drošāks.

Sestkārt: Vēsture

Mēs izmantojam stiklu jau tūkstošgadēm ilgi. Vecākais stikla izstrādājums ir 280'000 gadu vecs, tas ir 80'000 gadu pirms Homo sapiens. Stiklā ir iegravēta mūsu vēsture. Tas ir apvīts ar noslēpumiem, kurus mēs atklājam vienu pēc otra.


0
 .